“Chigo” gaisa – gaisa siltumsūkņi (kondicionieri)
“Chigo” ir liels, mūsdienīgs uzņēmums, kura pamatdarbība ir sadzīves un komerciālo klimata kontroles ierīču izstrāde, projektēšana, ražošana un pārdošana. Uzņēmums ir viens no pasaulē lielākajiem ierīču ražotājiem gaisa kondicionēšanas sistēmām ar ražošanas apjomu 10 miljoni komplektu gadā. Pēdējos gados uzņēmumam ir izdevies piesaistīt savai produkcijai milzīgu patērētāju skaitu no dažādām pasaules valstīm, un šis pieprasījums ir pilnīgi pamatots ar daudzajām lētu ierīču priekšrocībām, kas cenas ziņā ir pieejamas ikvienam vidējam statistiskajam lietotājam.
Zīmola klāstā ir:
-
uz sienas uzstādāmas sadzīves sadalītās sistēmas
-
pusrūpnieciskie modeļi
-
multisadalītās sistēmas
-
centrālās gaisa kondicionēšanas sistēmas
-
dzesētāji
-
ventilatora spoles
-
daudzzonu VRF sistēmas
Gaiss – gaiss siltumsūknis ir elektromehāniska klimata kontroles iekārta, kas paredzēta tiešai objektu apsildei. Iekārta iegūst vides enerģiju, kas vienmēr ir gaisa masās pat zemās temperatūrās, un ar siltummaiņa palīdzību pārvērš to siltumā.
Siltumsūknis sastāv no šādiem blokiem:
-
Ārējais. Tiek uzstādīts ārpusē, montējot zemes līmenī mazstāvu ēkās vai piestiprinot pie fasādes sienas. Iekštelpās atrodas ventilators āra gaisa masas piespiedu ieplūdei un gaisa izpūšanai, tvaicētājs, kompresors darba vielas saspiešanai un izplešanās vārsts.
-
Iekšējais. Tiek uzstādīts telpā pie sienas vai pie griestiem. Lai panāktu līdzsvaru ar interjeru, tie ir izgatavoti pievilcīgā dizainā un dažādos krāsu risinājumos – no standarta baltas līdz reta šampanieša krāsai. Aprīkots ar kondensatoru un ventilatoru uzsildītā gaisa padevei uz istabu.
Abas daļas ir savstarpēji savienotas ar vara caurulēm, pa kurām cirkulē aukstumnesējs. Kopumā ir divas cauruļvada maģistrāles – pa vienu no tām pārvietojas sildīšanai sagatavotais siltumnesējs, pa otru – izlietotais un kondensētais aukstumnesējs. Gaisa – gaisa siltumsūknis pēc izskata ir līdzīgs parastai sadalītajai gaisa kondicionēšanas sistēmai. Atšķirība ir izmantošanā: viena ierīce ir paredzēta sildīšanai, bet otra – dzesēšanai. Vienlaikus daudziem siltumsūkņiem ir reversā funkcija, un ziemā tie tiek izmantoti apsildei, bet vasarā – kā gaisa kondicionieri.
Darbības princips:
Caur ārējo mezglu ar turboventilatora palīdzību atmosfēras gaiss nokļūst uz iztvaicētāja ribām, pa kurām nepārtraukti cirkulē aukstumnesējs. Tas absorbē atmosfēras enerģiju un vienlaikus pārvēršas no šķidruma gāzē. Šādā veidā viela nonāk kompresorā, kur tā tiek saspiesta. Pēc tam aukstumnesējs tiek novadīts uz iekšējo moduli, pārvēršas šķidrumā un vienlaikus nodod siltumu telpai. Caur izplešanās vārstu tiek novadīts liekais spiediens, bet atdzesētais un šķidrumā pārvērties freons pa vara atgriezes maģistrāli atgriežas iztvaicētājā. Viss cikls atkārtojas.
Priekšrocības
Gaisa – gaisa siltumsūknim ir vairākas priekšrocības salīdzinājumā ar citiem apkures veidiem:
-
autonomija – sistēmu var uzstādīt tālu no gāzes cauruļvadiem un citiem kurināmā resursu avotiem;
-
minimālās prasības – svarīga ir tikai elektrības esība iekārtas barošanai;
-
zemas sākotnējās izmaksas – salīdzinoši zemas ierīču izmaksas, nav jāieklāj caurules, nav jāuzstāda radiatori, kā tas ir šķidrā siltumnesēja gadījumā;
-
bezmaksas, visu gadu pieejams enerģijas avots – iekārta darbojas ar gaisu, izmantojot to pat mīnus 10-15°C temperatūrā;
-
ugunsdrošība – nav atklātas liesmas, nav iespējama aizdegšanās avāriju gadījumā vai līdzīgu ierīču nepareizas lietošanas dēļ.